Tampere - All Bright!

Henkilöstö

Hallinto

Harri Airaksinen
Toimitusjohtaja
harri.airaksinen@tredea.fi
040 504 1215
@AiraksinenHarri
Marja Aalto
Lentoliikenteen kehitysjohtaja
marja.aalto@tredea.fi
040 631 9211
@AaltoMarja
Reija Arajärvi

Äitiyslomalla

Hallintopäällikkö


Seppo Haataja
Avoin Tampere –ohjelmajohtaja
seppo.haataja@tredea.fi
040 500 3475
@SeppoHaataja
Petri Nykänen
Liiketoiminnan kehitysjohtaja, Smart Tampere –ohjelma
petri.nykanen@tredea.fi
040 806 2375
@PetriNykanen
Harri Ojala
Asiakkuusvastaava
harri.ojala@tredea.fi
040 762 3784
@harriojala
Minna Pääkkönen
Projektiassistentti
minna.paakkonen@tredea.fi
040 707 3245
@minkrispa
Janne Rossi
Controller
janne.rossi@tredea.fi
0400 706 566
Merja Telenius
Hallintopäällikkö vs.
merja.telenius@tredea.fi
040 800 7340
Anne Valtakari
Johdon assistentti
anne.valtakari@tredea.fi
050 484 0040

Tapahtuma-, kävijä- ja elämystalous

Anna-Krista Sorvoja

Markkinoinnin ja viestinnän koordinointivastuu

Asiakkuusjohtaja, tapahtuma-, kävijä- ja elämystalous
anna-krista.sorvoja@tredea.fi
050 572 0607
@aksorvoja
Anna Aatinen
Markkinointi- ja viestintäsuunnittelija
anna.aatinen@tredea.fi
044 377 4694
@AatisenAnna
Aki Anttila
Projektipäällikkö, avoimet innovaatioalustat
aki.anttila@tredea.fi
050 365 6664
Marjukka Hourunranta
Projektipäällikkö, Talent Tampere
marjukka.hourunranta@tredea.fi
040 801 2687
@hourunranta
Ilkka Rahkonen
Liiketoiminnan kehitysjohtaja, media
ilkka.rahkonen@tredea.fi
040 860 3816
Milla Saarela
Projektikoordinaattori, 6Aika, Avoin data
milla.saarela@tredea.fi
040 866 9102
@MillaSaarela
Matti Saastamoinen
Kehityspäällikkö, 6Aika, Avoin data
matti.saastamoinen@tredea.fi
040 820 4610
@smoinen
Johanna Sahlgren
Markkinointi- ja viestintäsuunnittelija
johanna.sahlgren@tredea.fi
040 800 7606
@JoSahlgren
Mari Taverne
Palveluvastaava, Ambassador-ohjelma
mari.taverne@tredea.fi
040 801 2686
@MariTaverne
Maiju Viiki
Harjoittelija, markkinointi ja viestintä
maiju.viiki@tredea.fi
040 646 2841
@MaijuViiki

Uudistuva teollisuus

Oula Välipakka

Investointien edistämisen ja osaajien houkuttelun koordinointivastuu

Asiakkuusjohtaja, uudistuva teollisuus
oula.valipakka@tredea.fi
040 552 2000
@OulaValipakka
Pirkko Eteläaho
Liiketoiminnan kehittäjä, cleantech
pirkko.etelaaho@tredea.fi
040 630 4840
@PirkkoEtelaaho
Oliver Hussey
Asiakkuusvastaava, älykkäät koneet
oliver.hussey@tredea.fi
040 679 4142
@oliverhussey
Katja Koponen
Asiakkuusvastaava, vaativa valmistus & valmistavan teollisuuden digitalisaatio
katja.koponen@tredea.fi
040 525 0722
@MrsKatjaK
Jouni Myllymäki
Asiakkuusvastaava, teollisuus
jouni.myllymaki@tredea.fi
050 434 5820
@jounimatti
Päivi Nahkola
Asiakkuusvastaava, kiertotalous
paivi.nahkola@tredea.fi
044 776 9151
@nahkola
Raimo Vähämaa
Asiakkuusvastaava, kotimaiset asiakkaat
raimo.vahamaa@tredea.fi
050 505 2228
@RaimoVahamaa

Älykkään kaupunkiseudun ratkaisut

Niina Immonen

Yrityskehityspalveluiden koordinointivastuu

Asiakkuusjohtaja, älykkään kaupunkiseudun ratkaisut
niina.immonen@tredea.fi
040 821 5113
@NiinaImmonen
Jari Ikonen
Asiakkuusvastaava, älykäs liikkuminen, liikenne ja infrastruktuuri
jari.ikonen@tredea.fi
0500 456 636
@jari_ikonen
Maria Lehtonen
Harjoittelija, yrityskehityspalvelut ja innovaatioseteli
maria.lehtonen@tredea.fi
040 648 6536
Markku Niemi
Asiakkuusvastaava, innovatiiviset hankinnat ja älykkään kaupunkiseudun ratkaisut
markku.niemi@tredea.fi
050 511 7341
@markkuniemi_
Jukka Reunavuori
Projektipäällikkö, innovaatioseteli
jukka.reunavuori@tredea.fi
040 637 8702
@ReunavuoriJukka
Akira Ropo
Asiakkuusvastaava, innovaatioseteli
akira.ropo@tredea.fi
0500 622 128
@AkiraRopo
Kati Velling
Palveluvastaava, yrityskehitys ja digitalisaatio
kati.velling@tredea.fi
040 193 0404
@KatiVelling